Mart, 2015 için arşivler

Soner Yalçın’a Cevaptır

Urumçi’de Türkler’e yapılan soykırımı protesto ettim mi? EVET
Kerkük,Süleymaniye,Erbil, Tebriz’de yaşayan mazlum Türk’ün madden ve manen yanlarında oldum mu?
EVET
Hocalı’da Çeçenya’da Bosna’da Suriye’de savaşıp şehit düştüm mü?
EVET
Üniversitelerin terör yuvası yapılasında herkes kör sağır olurken en önde yürüdüm mü?
EVET
Bırak sen sadece Türk’ü Sünni’yi Kara Kıta Afrika ile ekmeğimi bölüştüm tırlarla yardım götürdüm. Erzincan Dinar Düzce Van depremlerinde enkazlara teşkilatlı olarak koşan yine bendim.
Sen bilmezsin benim Peçenek Türk’ü Bulgarla muhabbetimi
Sen anlayamazsın Yahudi Hazar Türkleri ile konuştuğum dili
Sana Macaristan’daki Jobbik Partisinden ve O’nun Genel Başkanı Gabor Vona’dan bahsetsem “Ufo gören masum köylü gibi” boş boş bakarsın.
Hoca Ahmet Yesevi de benim. Hacı Bektaş-ı Veli de…
Ama sen bunları bilmezsin Soner YALÇIN. Çünkü sen Türk Milliyetçiliğini ırkçılık zannedecek kadar sığsın. Çünkü sen Türk Milliyetçiliğini gayriTürk düşmanlığı gösterecek kadar kalitesizsin
Çünkü sen sırça köşkünden viskini yudumlarken halk hikayesi yazabileceğini zannedecek kadar müptezelsin

Mobil Elf Castrol Objektif Bir Test

Oto yedek parçacı olmam sebebiyle her gün karşılaştığım sorulardan bazıları şunlar: “Abi bizim araca kaç numara yağ koyalım?” , “Abi şu marka yağa daha iyi diyorlar”.

Birincisinin cevabını en basit şekilde şuradan öğrenebilirsiniz. İkincisine gelince de orası tam bir komedi :) İşin teknik kısmını bilen ustalar yada kullanıcılar için sözüm yok.Fakat sırf gördüğü reklamlara yada çevresindeki o marka yağı kullananlara bakarak bu yağa iyi diyenler neye göre daha iyi diyorlar? Tadına mı bakıyorlar yoksa rengine mi? Biz viskozite den bahsederken yağın iyi olup olmadığını parmağıyla bakıp anlayan ustlalar var malesef :)

Devamı >

11 Kişi Tarafından Tecavüze Uğrayan 14 Yaşındaki Kızın Avukatının Yazdıkları

avukat-twitter Dün facebookta gördüğüm bir paylaşım bende şok etkisi yarattı. Tecavüze uğrayan 14 yaşındaki bir kız çocuğunun avukatı duruşma öncesini ve sonrasını anı anına twitter hesabından paylaşmış. Yazılanlar insanın kanını donduran cinsten.

 

 

 

 

Devamı >

A Capella Boğaziçi

A Capella yada Akapella nasıl derseniz artık. Enstürman olarak yalnızca insan sesinin kullanıldığı müzik türü.Beatbox değil ama beatboxunda kullanılabileceği bir tür. Klise korolarında sıkça kullanılır. A Capella gruplarında tenor, soprano, bariton, mezzo soprano, alto ve bas sesleri hep birlikte eseri icra eder.

Dünya’da A Capella tarzı müzik yapan bir çok grup var. Türkiye’de de A Capella Boğaziçi isimli grup bu tarzda en önemli adımı atanlardan.

Devamı >