Gecenin bir saatinde üst kattaki daireden bir müzik sesi, gürültü-patırtı, kahkaha sesi duyan ne yapar?  Üst kattakilerin yedi sülalesinin kulaklarını çınlatır önce. Sonra duvara yada tavana birkaç kez vurur. Dahada ses kesilmediyse yukarıya çıkılır “Buranın apartman olduğunu unutmayın… Gecenin bu saateinde ayıp ya…”vs gibisinden üst kattakiler güzelce fırçalanır.

Haklıdır sonunana kadar amenna. Hadi bide senaryoyu değiştirelim. Şöyle olsun: Üst kattaki karı-koca gecenin bir saatinde patır-kütür kavga etseler. Adam karısını bir güzel dövse, kadının çığlıkları,ağlamaları haykırışları apartmanı inletse. “Sus sus karışma, karı-koca arasına girilmez boşver, kendi aralarında halletsinler…” mi deriz, yoksa yine yukarıya çıkar Adama “Ayp kardeşim karşındaki bir bayan, haksızda olsa el kalkmaz” mı deriz Acabaaaaa ?

Boşverin düşünmeyin. Duyarlı bir grup genç arkadaşımız bizim yerimize düşünüp insanların nasıl tepki verdiğini ölçmek için sosyal bir deney yapmışlar. Hemde 2 farklı semtte. Nişantaşında ve Bağcılarda… Maddiyat, eğitim seviyesi fark etmiyor işte bizim ülkemizde. Koca döverde sever de her yerde aynı malesef…