Bugün Türkiye’de değil bir Sim City oyununda yaşıyorum sandım bir an. Bir ülkede verilmemesi gereken açıkları verdik yaşadık ve akşam üstü de bunun bedelini masum bir insanın canı ile ödedik. “Şehit üzerinden siyaset yapma” demeyin bana. Bal gibi de yaparım. Çünkü bu masum savcı bu ülkedeki kalitesiz siyaset yapanlar yüzünden hedef oldu…

Siyasette “deli cesareti ile” söylenen sözlerin bedellerini bu ülke geçmişte çok ödedi fakat hala akıllanamadı. İmam Hatip liselerine çoğumuzun sempatisi olmasına rağmen, bunu siyasi arenada dillendirmenin cezasını “İmam Hatipli” kardeşlerim ödedi zamanında.

Berkin Elvan olayına bende dahil olmak üzere çoğu insanın ne gözle baktığı belliydi. Bu millet “İt”izi ile “Kurt” izini ayırabilir evelallah… Fakat ince nokta burada devreye giriyor işte. “İt” izlilerin de ellerine koz vermemek lazımdı. Kendilerine sözde “Vatanperver(!)” diyen itler, Recep Tayyip Erdoğan’ın Berkin Elvan’ı terörist ilan etmesi ile “Koz”un alasını aldılar…

Bırak kardeşim…Bu halk bilmiyormu ki kimin ne olduğunu sen bunu siyaset malzemesi yapıyorsun. Ellerinle neden koz veriyorsun? Hadi koz verdin, önlemini aldın mı bu itlerin yapacaklarına karşı?

Almamışın kusura bakma…Bırak Berkin Elvan’ı bahane edip adliye basanları, sırf hakimin gözünün üstünde kaşı var diye gıcık olan psikopatlar bile kolayca basabilirmiş aslında ülkemizin adliyesini. Bu ne rahatlıktır, bu ne acizliktir?

Oldukça kabarık sicil dosyası olan 3 kişi silah ile adliyeye gelecek,yada silahı içeriden temin edecek,benim savcımın odasını basıp kafasına silah dayayacak… Bu kadar kritik bir soruşturmayı yürüten savcım bu şekilde mi korunuyor? Burası Muz Cumhuriyeti mi?

İlla diyorsunki ağzında ki baklayı çıkar. Yazacaklarım belki sizleri tatmin etmez. Sadece tahminlerim, düşüncelerim.O zaman buyrun:

İç güvenlik yasasını geçirmek istiyosun ama çok tepki ile karşılaşıyorsun demi? Halkında birçoğu bu yasaya sıcak bakmıyor aslında. Akıllarında soru işaretleri var insanların. Bir şekilde ikna etmelisin onları. İnsanlar demeli ki “Yahu bu yasa aslında çok gerekliymiş ya”… Baksana Mehmet Selim Kiraz şehid olur olmaz milletvekilleri hemen “İç Güvenlik Yasasına” Sarılmaya başladı.

Vekil tweeti

Sayın vekilin adını fazla reklam olmasın diye sildim. Belki diğer vekillerinde aynı şekilde beyanları vardır fakat ilk gözüme çarpan bu vekilin beyanı olduğu için örneklememde bu vekilin beyanını kullanmak istedim.

İşin daha ilginci şu: Recep Tayyip Erdoğanın başının belası “Fuat Avni” DHKP-C ile ilgili 11 Ocak 2015’de çok çarpıcı bir açıklama yapmıştı:

Fuat Avni Tweeti

DHKP-C uzun süredir sahnede değildi. Sanki İleride gösterime girecek bir filmin fragmanı niteliğinde bir açıklamaydı bu tweet…

Acaba Fuat Avni’nin dediklerine inanmalımıydık? Belkide Fuat Avni’nin parmağı var bu işte. Belkide DHKP-C’yi kendi sahneye sürecekti de daha önceden AKP’nin süreceğini idda edip bütün gözleri oraya çevirmek istedi? Olabilir mi?

Fuat Avni’nin bugüne kadar yapmış olduğu açıklamaları ve olanları göz önüne aldığımızda bu ihtimal biraz zayıf geliyor gibi görünse de yinede olayın aslını ancak şöyle öğrenebileceğimizi düşünüyorum:

7 Haziran Seçimlerinden önce, Akp; Şehid Mehmet Selim Kiraz’ı daha önceden yapılanlar gibi seçim propagandası yada mağduriyet aracı olarak kullanır, yukarıda söylediklerim gibi bu konuyu devamlı siyasi arenada “İç Güvenlik Yasasının Gerekliliği” propagandası olarak kullanırsa Fuat Avni yine bizi uyarmış,yine doğruyu söylemiş diyebiliriz.

Ancak bunları yapmaz ise, bizleri “Fuat Avni”nin doğruluğu hakkında düşünmeye sevk edebilir.

Fuat Avni yada AKP…Hangisi haklı çıkarsa çıksın şu gerçeği değiştirmeyecek: Mehmet Savcım Şehid oldu… Sadece devletin acizliğinden değil, senin benim acizliğimden de…

Görev Şehidi Mehmet Selim Kiraz’a Allah (c.c)’dan rahmet, ailesine ve aziz milletime baş sağlığı diliyorum…