“Onlar”dan kastım muhalefet değil yanlış anlaşılmasın. Muhalefet dediğimin içine de HDP girmiyor onuda belirteyim. Kimler konuşuyor da AKP paşa paşa yapıyor ozaman diyorsanız buyrun.

Mesela “bölücüler” konuşur AKP paşa paşa yapar. Apo “beni dinleyeceksiniz” der dinlerler. “Beni Kürt halkının temsilcisi olarak göreceksiniz” der görürler. “Benim adamlarımla anlaşma yoluna gideceksiniz” der, dolmabahçe sarayının kapıları açılır.”Benim adamlarımı Habur’da davullu zurnalı olarak karşılayacaksınız” der karşılarlar. “Bizi zor duruma düşüren bu milliyetçiler onların sesini kesin der” milliyetçiliği ayaklar altına alırlar. “Bizi tanıyacaksınız” der tanırlar.”Osla’da dünyanın gözünün önünde şartlarımızı kabul edeceksiniz fakat bunları halka açıklamayacaksınız” derler denildiği gibi de olur. Bu örnekleri dahada uzatabiliriz.

Mesela “dini suistimal eden” tarikat şeyhleri konuşur AKP paşa paşa yapar. Bunlar “Tayyip islam dünyasının lideridir” der muritleri inanır. “Gece rüyamızda Peygamber Efendimizi gördük (!) Tayyibe destek olun dedi” derler muritler destek olur. Bunlara karşılık kamu kurumlarında yerlerini isterler. Gösterdikleri ihalelerin alınması isterler. Yatırım yapacakları yerlerdeki engellerin kalkmasını isterler.Bunlar kim diyorsanız özel olarak bir isim verebilirim :)

Aşırı dozda afyon aldık, uyutulduk, sarhoşluğunu atamadı bu millet. Duble yol ve parasız sağlık hizmetleri hikayeleri ile enjeklte edildi bunlar. Baktılar uyanıyor millet önceden küfrettikleri “Milliyetçiliğe” sarıldılar şimdide. Daha da olmadı Kuran-ı Kerim ile mitin